اپلیکیشن

PWA (وب‌اپلیکیشن‌های پیش رونده) چیست؟

وب‌اپلیکیشن‌های پیش رونده (Progressive Web Apps) یا به اختصار PWA می‌توانند تحول بزرگ بعدی در حوزه‌ی اپلیکیشن‌های موبایل محسوب شوند. این فناوری ابتدا در سال ۲۰۱۵ و توسط گوگل معرفی شد.

امروزه، با گسترش دسترسی به اینترنت پایدار و پرسرعت و توسعه‌ی فناوری‌های مدرن وب، اپلیکیشن‌های تحت وب به تکامل تازه‌ای دست یافته‌اند و اکنون نه‌تنها کمبودی نسبت به اپلیکیشن‌های حال حاضر ندارند؛ بلکه در موارد مختلفی بهتر از آن‌ها عمل می‌کنند.

استفاده از اپلیکیشن‌های حال حاضر موبایل، تجربه‌ای آنی برای کاربران به همراه ندارد. یک کاربر برای استفاده از اپلیکیشن دلخواه خود، در ابتدا باید به جستجوی آن در فروشگاه اپلیکیشن بپردازد، آن را دانلود، نصب و در نهایت اجرا کند. زمان‌بر بودن این مراحل موجب می‌شود که برخی کاربران در نیمه‌های راه از خیر نصب این اپلیکیشن‌ها بگذرند. در طرف مقابل، هنگامی که کاربر با یک وب اپلیکیشن پیش رونده مواجه می‌شود، می‌تواند بدون طی کردن مراحل غیرضروری دانلود و نصب و تنها با مراجعه به یک نشانی وب بلافاصله استفاده از آن را آغاز کند.

  • وب اپلیکیشن‌ نزدیکه در صورت ضعف اتصال اینترنت، حتی به صورت آفلاین نیز قابل استفاده است.

 

  • از آنجایی که وب اپلیکیشن‌ نزدیکه در بستر HTTPS قرار دارد، از مخاطرات امنیتی در امان است.

 

  • بدون طی کردن مراحل جستجو در کافه بازار و یا فروشگاه های اپلیکیشن و منتظر ماندن برای دانلود و سپس نصب اپلیکیشن که از حجم حافظه و رم موبایل شما کاسته می شود، فقط با مراجعه به آدرس سایت نزدیکه در موبایل خود به راحتی از مزایای اپلیکیشن ما بهره مند شوید.

راهنمای نصب وب اپلیکیشن